Ադրբեջանը զբոսաշրջության հնարավորությունները ցուցադրում է Մոսկվայում
Ադրբեջանի զբոսաշրջային հնարավորությունները ներկայացված են՝ Մոսկվայում (Ռուսաստանի Դաշնություն) անցկացվող MITT զբոսաշրջության և հյուրընկալության 30-րդ միջազգային ցուցահանդեսում։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ ցուցահանդեսում, որը կշարունակվի մինչև մարտի 21-ը, մեր երկիրը ներկայացնում են՝ «Ադրբեջանական ավիաուղիներ» ՓԲԸ-ն, «Շահդաղ տուրիստական կենտրոնը», ինչպես նաև տեղական ընկերությունների ներկայացուցիչներ։
Ցուցահանդեսի շրջանակներում անցկացվում են հանդիպումներ B2B ձևաչափով և դիտարկվում են համագործակցության հնարավորությունները։
Այցելուներին մանրամասն տեղեկատվություն է տրվում՝ Ադրբեջանի պատմամշակութային ժառանգության, մեր երկրի զբոսաշրջային ներուժի, ձմեռային զբոսաշրջության, լեռնադահուկային կենտրոնների, գինեգործության, էկոտուրիզմի և այլնի մասին։

Азербайджан демонстрирует туристические возможности в Москве
Туристические возможности Азербайджана представлены на проходящей в Москве (РФ) 30-й Международной выставке туризма и гостеприимства MITT.
Как сообщает Caliber.Az, на выставке, которая продлится до 21 марта, нашу страну представляют ЗАО «Азербайджанские авиалинии», «Туристический центр Шахдаг», а также представители местных компаний.
В рамках выставки проводятся встречи в формате B2B, рассматриваются возможности сотрудничества.
Посетителям предоставляется подробная информация об историческом и культурном наследии Азербайджана, туристическом потенциале нашей страны, зимнем туризме, горнолыжных центрах, виноделии, экотуризме и пр.
Отметим, что в январе-феврале Азербайджан посетили 91 397 туристов из России, что на 21% больше, чем за аналогичный период прошлого года. В 2023 году турпоток из России увеличился на 39,9% по сравнению с 2022 годом - до 625 106 человек.