Քաղաքականություն  29 Մարտի 2024 - 10:40
Մարտի 28-ին Ադրբեջանի երիտասարդության և սպորտի նախարարությունը և Իսլամական համագործակցության կազմակերպության երիտասարդական ֆորումը ստորագրել են «ԻՀԿ-ի Երիտասարդական մայրաքաղաք. Շուշա-2024» միջազգային ծրագրի իրականացման պարտավորությունների արձանագրությունը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, փաստաթուղթը ստորագրել են երիտասարդության և սպորտի նախարար Ֆարիդ Գայիբովը և ԻՀԿ Երիտասարդական ֆորումի նախագահ Թահա Այհանը։
Ստորագրման արարողությանը մասնակցել են երիտասարդության և սպորտի փոխնախարար Ինդիրա Հաջիևան, նախարարության երիտասարդության հետ աշխատանքի վարչության պետ Ռամիլ Ջաբբարովը, ԻՀԿ Երիտասարդական ֆորումի գլխավոր քարտուղար Ռասուլ Օմարովը, նախարարության և Երիտասարդական ֆորումի ներկայացուցիչներ:
Միջոցառումից հետո տեղի է ունեցել մամուլի ասուլիս երիտասարդության և սպորտի նախարար Ֆարիդ Գայիբովի և ԻՀԿ երիտասարդական ֆորումի նախագահ Թահա Այհանի մասնակցությամբ։

Подписан протокол об обязательствах по реализации программы «Молодежная столица ОИС Шуша – 2024»
28 марта Министерство молодежи и спорта Азербайджана и Молодежный форум Организации исламского сотрудничества (ОИС) подписали Протокол об обязательствах по реализации международной программы «Молодежная столица ОИС Шуша – 2024».
Как сообщает Report, документ подписали министр молодежи и спорта Фарид Гаибов и президент Молодежного форума ОИС Таха Айхан.
В церемонии подписания приняли участие заместитель министра молодежи и спорта Индира Гаджиева, начальник отдела по работе с молодежью министерства Рамиль Джаббаров, генеральный секретарь Молодежного форума ОИС Расул Омаров, представители министерства и Молодежного форума.
После мероприятия состоялась пресс-конференция с участием министра молодежи и спорта Фарида Гаибова и президента Молодежного форума ОИС Тахи Айхана.