Haber Global-ը՝ Բրյուսելում հանդիպման հետ կապված Ադրբեջանի բողոքի մասին ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Թուրքական «Haber Global» հեռուստաալիքը նյութ է պատրաստել՝ ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայանալիք ԵՄ-Հայաստան-ԱՄՆ համատեղ համաժողովի կապակցությամբ Ադրբեջանի բողոքի վերաբերյալ։
Ըստ Report-ի՝ սյուժեն պատմում է Հայաստանի փորձերի մասին՝ Ադրբեջանի հետ խաղաղ գործընթացը խթանելու փոխարեն Արևմուտքի թելադրանքով Հարավային Կովկասում նոր հակամարտություն նախաձեռնելու։
«Արևմուտքի նպատակն է վերահսկել Հայաստանը՝ Ռուսաստանից նրա հեռացնելու ֆոնին։ Սա օգուտ չի բերի Երևանին, որն ամբողջությամբ կորցրել է իր դիրքերը տարածաշրջանում։ Մի բան պարզ է, որ նոր հակամարտությունը կհանգեցնի Հայաստանի պետականության կորստի»,- ընդգծվում է նյութում։

Haber Global о протесте Азербайджана в связи со встречей в Брюсселе ВИДЕО
Турецкий телеканал Haber Global подготовил материал о протесте Азербайджана по поводу совместной конференции ЕС - Армения - США, которая состоится 5 апреля в Брюсселе.
Как передает Report, сюжет рассказывает о попытках Армении инициировать новый конфликт на Южном Кавказе под диктатом Запада вместо продвижения мирного процесса с Азербайджаном.
«Цель Запада – взять под контроль Армению на фоне ее отдаления от России. Это не пойдет на пользу Еревана, который полностью потерял позиции в регионе. Ясно одно, новый конфликт приведет к потере государственности Армении», - подчеркивается в материале.