06 Հունիսի 2024 12:00
Շնորհավորում եմ եղբայրական Թուրքիայի հավաքականին, որը հաջողությամբ է հանդես գալիս Գերմանիայում անցկացվող ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունում և ընդգրկվել է եվրոպական 8 ուժեղագույն թիմերի շարքում՝ դուրս գալով 1/4 եզրափակիչ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի X-ի էջում զետեղված հրապարակման մեջ։
«Շնորհավորում եմ Մերիհ Դեմիրալին, ով երկու գոլ խփեց 1/8 եզրափակիչում և ճանաչվեց խաղի լավագույն խաղացող։ Խստորեն դատապարտում եմ Մերիհի նկատմամբ կիրառված պատիժը, դա անարդար է։ Թուրքիայի հավաքականին հաղթանակ եմ մաղթում Հոլանդիայի հետ խաղում»։

Поздравляю сборную братской Турции, успешно выступающую на чемпионате Европы по футболу в Германии и вошедшую в число 8 сильнейших сборных Европы, с выходом в 1/4 финала.
Как сообщает Caliber.Az, об этом говорится в публикации президента Азербайджана Ильхама Алиева в соцсети Х.
«Поздравляю Мериха Демирала, который забил два гола в 1/8 финала и был признан лучшим игроком матча. Я решительно осуждаю наказание, назначенное Мериху, оно несправедливо. Желаю сборной Турции победы в матче с Нидерландами! Да здравствует Тюркский мир!», - говорится в публикации.