Քելբաջարում ականի պայթյունից երեք մարդ է տուժել
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է ԱՀ գլխավոր դատախազության, ներքին գործերի և պաշտպանության նախարարությունների, Ականազերծման գործակալության (ANAMA) մամուլի ծառայությունների համատեղ հայտարարության մեջ։
Հուլիսի 19-ին Քելբաջարի շրջանի Աղդաբան գյուղի մոտ՝ ականներից չմաքրված տարածքում պայթյուն է տեղի ունեցել:
1969 թվականին ծնված Հուսեյնով Խալիֆա Հասան օղլուն պայթել է հակահետևակային ականի վրա և ստացել տարբեր վնասվածքներ։ Նրա կողքին գտնվող 1978 թվականին ծնված Մամեդով Սամանդար Ալիգամա օղլուն բեկորային վնասվածքներ է ստացել։
Դեպքի վայր նրանց օգնության մեկնած 1976 թվականին ծնված Գարաշով Ռահիմ Աշրաֆ օղլուն երկրորդ ականի պայթյունի հետևանքով ստացել է տարբեր ծանրության մարմնական վնասվածքներ։

В Кяльбаджаре три человека пострадали при взрыве мин ОБНОВЛЕНО
Как передает Caliber.Az, об этом говорится в совместном сообщении пресс-служб Генеральной прокуратуры Азербайджанской Республики, министерств внутренних дел, обороны и Агентства по разминированию (ANAMA).
19 июля в районе села Агдабан Кельбаджарского района на территориине очищенной от мин, произошел взрыв.
Гусейнов Халифа Гасан оглы, 1969 года рождения, подорвавшийся на противопехотной мине, получил различные травмы. Находившийся рядом с ним Мамедов Самандар Алигама оглы, 1978 года рождения, получил осколочные ранения.
Гарашов Рахим Ашраф оглы, 1976 года рождения, который отправился им на помощь на место происшествия, получил телесные повреждения различной степени тяжести в результате подрыва на второй мине.