Պետական ​​կոմիտեի նախագահ. Երեխաների իրավունքների մասին գործող օրենքի տարբերակը հնացած է
Ընտանիքի, կանանց և երեխաների հարցերով պետական ​​կոմիտեի նախագահ Բահար Մուրադովան՝ «Երեխաների իրավունքների մասին» օրենքի ներկայիս տարբերակը անվանել է ժամանակակից պահանջներին անհամապատասխան։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա հայտարարարել է՝ Միլլի Մեջլիսի ընտանիքի, կանանց և երեխաների հարցերով կոմիտեի այսօրվա նիստում, որտեղ քննարկվել է՝ «Երեխաների իրավունքների մասին» նոր օրենքի նախագիծը։
Մուրադովան նշել է, որ անհրաժեշտ է նոր օրենք, որը կհամապատասխանի ժամանակակից չափանիշներին ու հասարակության  իրողություններին և կապահովի կանխարգելիչ ու պաշտպանիչ ուժեղ մեխանիզմներ։
«Օրենքի նախագիծը բաղկացած է ութ գլխից և 63 հոդվածից, որոնք ընդգրկում են երեխաների վերաբերյալ պետական ​​քաղաքականության  6 նպատակներ, պետական ​​ 9 հիմնական խնդիրներ, երեխաների շահերը առաջնահերթ դարձնելու 11 հիմնական մեխանիզմ և երեխաների իրավունքների ու ազատությունների 33 պետական ​​երաշխիքներ», - հավելել է նա։