Ջաբբարով. Պետությունը շարունակելու է նախագծեր իրականացնել ազատագրված տարածքներում
Ադրբեջանի պետական ձեռնարկությունները կշարունակեն նախագծերի իրականացումը Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում՝ իրենց վերականգնման ծրագրի շրջանակներում։
Այս մասին Բաքվում ԵՄ-Ադրբեջան գործարար համաժողովում հայտարարել է տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը, հայտնում է Caliber.Az-ը։
Նրա խոսքով, վերականգնման նախագծերը, ի թիվս այլ հարցերի, ներառում են սոցիալական ենթակառուցվածքների օբյեկտներ։ Ջաբբարովը նշել է, որ Զանգեզուրի միջանցքը տրանսպորտի ոլորտում հնարավորություններ կստեղծի ոչ միայն Ադրբեջանի, այլև տարածաշրջանի մյուս երկրների համար։
Ազատագրված տարածքների բաժանումն առանձին տնտեսական գոտիների հիմք է ստեղծում նաև դրանց էլ ավելի զարգացման համար, հայտարարելլ է տնտեսության նախարարը:

Джаббаров: Государство продолжит реализацию проектов на освобожденных территориях
Государственные предприятия Азербайджана продолжат реализацию проектов на освобожденных территориях Азербайджана в рамках программы их восстановления.
Об этом заявил министр экономики Микаил Джаббаров на бизнес-форуме ЕС-Азербайджан в Баку, сообщает Report.
По его словам, проекты восстановления, в том числе, включают объекты социальной инфраструктуры. Джаббаров отметил, что Зангезурский коридор создаст возможности в транспортном секторе не только для Азербайджана, но и для других стран региона.
Разделение освобожденных территорий на отдельные экономические зоны также создают основу для их еще большего развития, заявил министр экономики.