Շուշայում կանցկացվի շախմատի միջազգային մրցաշար
Սեպտեմբերի 21-24-ը Շուշայում կանցկացվի շախմատի միջազգային մրցաշար, որը կազմակերպելու են երիտասարդության և սպորտի նախարարությունը և Ադրբեջանի շախմատի ֆեդերացիան:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ, Շախմատի միջազգային ֆեդերացիայի փոխնախագահ Մահիր Մամեդովը։
«Աշխատանքներ են սկսվել Ղարաբաղի վերջին խանի՝ Մեհդիգուլու խան Ջավանշիրի դստեր՝ ականավոր բանաստեղծուհի և բարերար Խուրշուդբանու Նաթավանի ծննդյան 190-ամյակին նվիրված միջազգային մրցաշարի կազմակերպման ուղղությամբ: Երիտասարդության և սպորտի նախարարության հետ մեկտեղ՝ կազմակերպչական աշխատանքներում ակտիվորեն ներգրավված է Շուշա քաղաքի պետական արգելոցի վարչությունը: Մրցաշարին կհրավիրվեն Ադրբեջանի հավաքականի բոլոր անդամները»,- ասել է Մամեդովը։

В Шуше пройдет международный шахматный турнир
21-24 сентября в Шуше пройдет международный шахматный турнир, организованный Министерством молодежи и спорта и Федерацией шахмат Азербайджана.
Как сообщает Report, об этом заявил президент Федерации шахмат Азербайджана, вице-президент Международной шахматной федерации Махир Мамедов.
«Началась работа по организации международного турнира, посвященного 190-летию со дня рождения дочери последнего правителя Карабаха Мехтигулу хана Джаваншира, видной поэтессы и мецената Хуршидбану Натаван. Наряду с Министерством молодежи и спорта, в организационной работе принимает активное участие Управление государственного заповедника города Шуша. На турнир будут приглашены все члены сборной Азербайджана», - сказал М.Мамедов.