Պուտինն ու Փաշինյանը քննարկել են Ղարաբաղում առկա իրավիճակը
Հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև:
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Կրեմլի կայքը:
«Շարունակվել է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 26-ի եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման գործնական ասպեկտների քննարկումը։ Մասնավորապես, մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել հայ-ադրբեջանական սահմանին անվտանգության ապահովման և Հարավային Կովկասում տնտեսական, տրանսպորտային-լոգիստիկ կապերի վերականգնման հարցերի շուրջ», - ասված է հաղորդագրության մեջ։
Կրեմլի փոխանցմամբ՝ վարչապետ Փաշինյանը Վլադիմիր Պուտինին տեղեկացրել է նաև հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված վերջին շփումների մասին։

КАРАБАХ  06 Июля 2022 - 20:48
Состоялся телефонный разговор президента России Владимира Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Как передает Caliber.Az, об этом сообщается на сайте Кремля.
«Продолжено обсуждение практических аспектов реализации трехсторонних договоренностей лидеров России, Армении и Азербайджана от 9 ноября 2020 года, 11 января и 26 ноября 2021 года. В частности, проведен обмен мнениями по вопросам обеспечения безопасности на армяно-азербайджанской границе и восстановления экономических и транспортно-логистических связей на Южном Кавказе», - говорится в сообщении.
Также Пашинян проинформировал о прошедших в последнее время контактах, направленных на нормализацию отношений между Арменией и Турцией.