Բայրամովը հրաժեշտ է տվել Սլովակիայի դեսպանին
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր ընդունել է՝ Սլովակիայի դեսպան Միլան Լայչակին՝ մեր երկրում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են արտաքին գործերի նախարարությունից, կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ Ադրբեջանի և Սլովակիայի միջև համագործակցության, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային ներկա իրավիճակի  շուրջ։
Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել Լայչակին ադրբեջանա-սլովակական երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար և մաղթել է նրան հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ։
Կողմերը նշել են փոխադարձ այցելությունների, շփումների և քաղաքական խորհրդակցությունների մեխանիզմի կարևորությունը՝ երկկողմ և բազմակողմ կապերի զարգացման գործում։
՝
Ընդգծվել է մեր երկրների ղեկավարների՝ անցյալ տարի Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի համաժողովի (COP29) 29-րդ նստաշրջանի շրջանակներում կայացած հանդիպման, ինչպես նաև տարբեր միջազգային միջոցառումների շրջանակներում արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով հանդիպումների նշանակությունը։