Մեծ վերադարձ. ևս 42 ընտանիք վերադառնում է Ջաբրայիլ
Նախկին հարկադիր վերաբնակների  հերթական խումբը մեկնել է նորակառույց Ջաբրայիլ քաղաք։
Ինչպես տեղեկացնում է Report-ը, հանրապետության տարբեր շրջանների հանրակացարաններում, առողջարաններում, մանկական ճամբարներում, կիսավարտ ու վարչական շենքերում նախկինում ժամանակավորապես տեղավորված ընտանիքները՝ փետրվարի 17-ին Բաքվի Գարադաղի շրջանից մեկնել են հայրենի վայրեր։
Այս փուլում քաղաք է մեկնել 42 ընտանիք (205 մարդ)։
Ադրբեջանի նախագահ, Զինված ուժերի Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ՝ Հայրենական պատերազմում ադրբեջանական բանակի փայլուն հաղթանակի արդյունքում՝ նախկին հարկադիր վերաբնակների  համար հնարավորություն  է ստեղվել՝ 30 տարի անց կամավոր, անվտանգ և արժանապատվորեն վերադառնալ հայրենիք։
Ջաբրայիլի բնակիչները երախտագիտություն են հայտնել պետության ղեկավարին և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային՝ պետական ​​համակողմանի հոգածության համար, ինչպես նաև շնորհակալություն են հայտնել ադրբեջանական քաջարի բանակին՝ մեր հողերը օկուպացիայից ազատագրելու համար և հանգստություն մաղթել այս բարձր նպատակի համար զոհված նահատակների հոգիներին։