Նոր խթան Խանքենդիի համար. մանրամասներ Էյնուլլաևից
Մինչև փետրվարի վերջը նախատեսվում է ևս մոտ 40 նոր աշխատատեղ բացել Խանքենդիում։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասել է Ադրբեջանի գույքային հարցերով պետական ծառայության ղեկավար Մեթին Էյնուլլաևը 2023 թվականին գերատեսչության գործունեությանը և առաջիկա անելիքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում։
Էյնուլլաևը նշել է, որ Խանքենդիում նախատեսվում է վերականգնել երկու ավտոլցակայանների, մեկ բջջային օպերատորի, մեկ խանութի, մեկ բեռնափոխադրման ծառայության, մեկ վարսավիրանոցի և մեկ դեղատան աշխատանքը։
«Սա առաջին ուղղությունն է: Երկրորդ ուղղությունը շինարարական և վերականգնողական աշխատանքների արագացման, հումքի ապահովման և մարզում կատարվող աշխատանքների արժեքի նվազեցման հասնելն է՝ վերականգնելով շինանյութ արտադրող և վերամշակող ձեռնարկությունների գործունեությունը և դրանով իսկ խնայելով պետական բյուջեն։ Ներկայումս օպերատորներ են ընտրվել երկու բետոնի և երեք մարմար, քարի և գրանիտի արտադրամաս: Նրանց հետ պայմանագրեր են կնքվում։ Մինչև մարտի վերջ նախատեսվում է վերսկսել այդ ձեռնարկությունների աշխատանքը և ստեղծել ավելի քան 50 աշխատատեղ»,- հավելել է նա։