Միջոցներ են հատկացվել Զաբուխ գյուղի լրիվ միջնակարգ դպրոցի շենքի վերականգնման համար
Նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել՝ Լաչինի շրջանի Զաբուխ գյուղի միջնակարգ դպրոցի նախագծման, հիմնանորոգման և վերականգնման միջոցառումների մասին։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով պետության ղեկավարի պաշտոնական կայքին, 2022 թվականի պետական բյուջեով՝ օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերակառուցման և վերականգնման համար նախատեսված միջոցներից 300 հազար մանաթ է հատկացվել գիտության և կրթության նախարարությանը՝ Լաչինի շրջանի Զաբուխ գյուղի լրիվ միջնակարգ դպրոցի նախագծման, հիմնանորոգման և վերականգնման համար:
Ֆինանսների նախարարությանը հանձնարարվել է պահովել՝ սույն հրամանում նշված գումարի ֆինանսավորումը, Նախարարների կաբինետին՝ լուծել կարգադրությունից բխող հարցերը։

Выделены средства на восстановление здания полной средней школы в селе Забух Распоряжение президента
22 Сентября 2022 12:56
Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по проектированию, капитальному ремонту и восстановлению здания полной средней школы села Забух Лачинского района.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на официальный сайт главы государства, распоряжением из средств, предусмотренных в госбюджете на 2022 год на реконструкцию и восстановление освобожденных от оккупации территорий, Министерству науки и образования выделено 300 тыс. манатов на проектирование, капитальный ремонт и восстановление здания полной средней школы села Забух Лачинского района.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование в сумме, указанной в настоящем распоряжении, Кабинету Министров – решить вопросы, вытекающие из распоряжения.