Ղարաբաղ  02 Մայիսի 2024 - 12:36
Մեկնարկել է՝ Vagaclub միջազգային ճանապարհորդների Նորվեգիայի ազգային ակումբի 30 հոգուց բաղկացած պատվիրակության այցը օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ հայտնի ճանապարհորդ Ջորն Ավգեստադի գլխավորած խումբը կծանոթանա հայկական վանդալիզմի հետքերին՝ Ղարաբաղում և Արևելյան Զանգեզուրում։
Հյուրերը կտեղեկացվեն՝ Հայաստանի ականային ահաբեկչության, Ադրբեջանլ պետության կողմից ազատագրված տարածքներում իրականացվող վերականգնման և վերակառուցման աշխատանքների և ընթացիկ ենթակառուցվածքային նախագծերի մասին։ Միաժամանակ նրանք հնարավորություն կունենան ծանոթանալու տեղի բնակիչների կենսապայմաններին, ովքեր երկար տարիներ հետո վերադարձել են հայրենի հող։

КАРАБАХ  02 Мая 2024 - 09:36
Начался визит делегации Норвежского национального клуба международных путешественников Vagaclub в составе 30 человек на освобожденные от оккупации территории.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, группа во главе с известным путешественником Йорном Аугестадом ознакомится со следами армянского вандализма в Карабахе и Восточном Зангезуре.
Гости будут проинформированы о минном терроре Армении, работах по восстановлению и реконструкции, проводимых на территориях, освобожденных Азербайджанским государством, реализуемых инфраструктурных проектах. В то же время у них будет возможность ознакомиться с условиями жизни местных жителей, вернувшихся в родной край спустя многие годы.