16 Մայիսի 2024 16:15
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել է Փախստականների և հարկադիր տեղահանվածների հարցերով պետական կոմիտեի միջազգային համագործակցության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Իբրահիմ Միրզոևը։ Նրա խոսքով՝ Գուբադլիի շրջանի Զիլանլը գյուղում նախատեսվում է վերաբնակեցնել 134 ընտանիք, իսկ Մահրուզլու գյուղում՝ 93 ընտանիք։
Իբրահիմ Միրզոևը հավելել է, որ վերականգնվում են նաև Աղդամի շրջանի Քենգերլի, Խըդըրլը և Սարըջալը գյուղերը. «Մինչև այս տարվա վերջ նախատեսվում է 292 ընտանիք վերաբնակեցնել Քենգերլի գյուղում, 719-ը՝ Խըդըրլը գյուղում, 203 ընտանիք՝ Սարըջալը գյուղում»։

До конца этого года запланировано первое переселение в два села Губадлинского района.
Об этом Report сообщил начальник отдела международного сотрудничества и связей с общественностью Государственного комитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Ибрагим Мирзоев. По его словам, в село Зиланлы Губадлинского района планируется переселить 134 семьи, а в село Махрузлу - 93 семьи.
Ибрагим Мирзоев добавил, что также восстанавливаются села Кенгерли, Хыдырлы и Сарыджалы Агдамского района: «До конца этого года в село Кенгерли планируется переселить 292, в село Хыдырлы - 719, в село Сарыджалы – 203 семьи».