16 Մայիսի 2024 15:50
Երևանի կառավարության շենքի մոտ, որտեղ իր ակցիան է անցկացնում ռևանշիստական շարժումը, ոստիկանները սկսել են ձերբակալություններ։
Մասնավորապես, շարժման առաջնորդներից, դաշնակցական պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը մի քանի անգամ փորձել է կալանավորման պատճառն իմանալ՝ Հայաստանի ՆԳՆ պարեկապահակային ծառայության պետ Արթուր Խուդինյանից, ինչին վերջինս կտրականապես պատասխանել է. որ այս մասին կհայտնի ոստիկանության լրատվական ծառայությունը։ Իսկ ոստիկանության զորքերի ստորաբաժանումների հրամանատարներից մեկն ասել է. «Հանգստացրե՛ք ձեր ժողովրդին»։
Վաղ առավոտից կառավարության շենքի մոտ, որտեղ ընթանում է նախարարների կաբինետի նիստը, տեղի է ունենում հանրահավաք։ Շենքն իրականում շրջափակված է ոստիկաններով։

Полиция начала задержания у здания правительства в Ереване, где движение реваншистов проводит свою акцию.
В частности, один из лидеров движения, депутат-дашнак Гарник Даниелян несколько раз пытался узнать причину задержания у главы патрульной службы МВД Армении Артура Худиняна, на что последний твердо отвечал, что об этом сообщит пресс-служба полиции. А один из командиров подразделений полицейских войск сказал: «угомоните ваш народ».
С раннего утра у здания правительства, где проходит заседание Кабмина проходит акция правительства. Здание фактически окружено полицейскими.