Ադրբեջանցի զինվորների ուղղությամբ ատրճանակ ուղղած հայը ձերբակալվել է
Հայաստանում ձերբակալվել է քաղաքացի, որը ատրճանակ էր ուղղել ադրբեջանցի զինծառայողների ուղղությամբ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտնում են հայկական ԶԼՄ-ները։
Լրատվամիջոցների հաղորդագրությունների համաձայն, մի քանի շաբաթ առաջ Գյորուս քաղաքի ոստիկանության բաժինը ազդանշան է ստացվել այն մասին, որ Տեղ (Դըղ - խմբ.) համայնքի վարչական տարածքում գտնվող սահմանին՝ Nissan ավտոմեքենայի վարորդը ատրճանակ է ուղղել ադրբեջանցի զինվորների ուղղությամբ։ Օպերատիվ ստուգումից հետո, ոստիկանությունը Գյորուսում ձերբակալել է երեք տղամարդու և տարել բաժին՝ 32-ամյա, 45-ամյա և 21-ամյա։
Էջմիածնում բնակվող 32-ամյա տղամարդը հայտարարել է, որ սահմանին գտնվելիս, զայրույթից դրդված և նրանց վախեցնելու նպատակով, հանել է իր օդամղիչ ատրճանակը և ուղղել այն ադրբեջանցի զինվորների վրա։
Aravot.am-ի հարցմանը ի պատասխան՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ ՀՀ ՆԳՆ հասարակական ոստիկանության գլխավոր վարչությունից՝ Գյորուսի ոստիկանության բաժանմունքից ստացված հաղորդագրության հիման վրա, ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ նշված դեպքի փաստով, և կատարվում է նախաքննություն։