Քաղաքականություն  02 Մայիսի 2024 - 14:05
2024 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն՝ մարտական պատրաստության պարապմունքներ են անցկացվում ադրբեջանական բանակի տանկային ստորաբաժանումների հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, համազորային ուսումնական հրաձգարանում կատարվել են՝ բնական և արհեստական խոչընդոտների հաղթահարման, մարտական մեքենաների կառավարման, պայմանական հակառակորդի վրա հարձակման, տեղից և շարժման ժամանակ հայտնաբերված թիրախների՝ զրահատեխնիկայի վրա տեղադրված զենքերից ոչնչացման խնդիրները:
Զինծառայոծների մարտական հմտությունները կատարելագործելու նպատակով անցկացվող դասընթացերին՝ տանկիստները ցուցաբերում են բարձր պրոֆեսիոնալիզմ։

ПОЛИТИКА  02 Мая 2024 - 10:43
Согласно плану подготовки на 2024 год, с танковыми подразделениями азербайджанской армии проводятся занятия по боевой подготовке.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, на общевойсковом учебном полигоне были выполнены задачи по преодолению естественных и искусственных препятствий, управлению боевыми машинами, наступлению на условного противника, уничтожению с места и в движении обнаруженных целей из установленного на бронетехнике вооружения.
На занятиях, проводимых с целью совершенствования боевых навыков военнослужащих, танкисты демонстрируют высокий профессионализм.