Իլհամ Ալիևն ընդունել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի` Կովկասում բանակցությունների գծով գլխավոր խորհրդականին
Նոյեմբերի 28-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի Կովկասում բանակցությունների գծով գլխավոր խորհրդական Ֆիլիպ Ռիկերին։
Ֆիլիպ Ռիկերը նախագահ Իլհամ Ալիևին է փոխանցել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենի ողջույնը, հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով պետության ղեկավարի կայքին։
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել ողջույնի համար, ինչպես նաև խնդրել է իր ողջույնը փոխանցել Էնթոնի Բլինկենին։
Հանդիպմանը մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորման շուրջ Վաշինգտոնում արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով կայացած հանդիպման, խաղաղության պայմանագրի բանակցությունների վերաբերյալ։
Բարձր է գնահատվել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենի մշտական ուշադրությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին։
11:30
Նոյեմբերի 28-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի` Կովկասում բանակցությունների գծով գլխավոր խորհրդական Ֆիլիպ Ռիկերին։

Ильхам Алиев принял главного советника Госдепа США по переговорам на Кавказе
28 ноября президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял главного советника Государственного департамента США по переговорам на Кавказе Филиппа Райкера.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на сайт главы государства, Филипп Райкер передал президенту Ильхаму Алиеву приветствие госсекретаря США Энтони Блинкена.
Глава государства выразил благодарность за приветствия, а также попросил передать свои приветствия Энтони Блинкену.
На встрече состоялся обмен мнениями вокруг встречи в Вашингтоне на уровне министров иностранных дел по нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, проведению переговоров по мирному договору.
Было высоко оценено постоянное внимание госсекретаря США Энтони Блинкена к процессу нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном.
28 ноября президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял главного советника Государственного департамента США по переговорам на Кавказе Филиппа Рикера.