Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն պատասխանել է Մեհդի Սոբհանիի մեղադրանքներին
«Մենք կտրականապես մերժում ենք ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Մեհդի Սոբհանիի անհիմն և սադրիչ բնույթի հայտարարությունները՝ Իրանի դեմ ադրբեջանական տարածքի ենթադրյալ օգտագործման, մասնավորապես՝ Ադրբեջանի տարածքից իսրայելական անօդաչու թռչող սարքերի կողմից հասցված հարվածների մասին»։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեի մեկնաբանության մեջ՝ կապված ՀՀ-ում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանիի՝ իբր Իրանի դեմ ադրբեջանական տարածքի ենթադրյալ օգտագործման մասին անհիմն հայտարարությունների հետ։
Նշվում է, որ այս հայտարարությունները վնասում են Ադրբեջանի և Իրանի միջև հարաբերություններին, որոնք հիմնված են միմյանց տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության փոխադարձ հարգանքի, ինչպես նաև ներքին գործերին չմիջամտելու վրա.
«Այն դիրքորոշման ֆոնին, որը Ադրբեջանը պատշաճ կերպով բացատրել է՝ Ադրբեջանի նախագահի  և Իրանի նախագահի միջև վերջերս տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի, ինչպես նաև երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարների միջև տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ժամանակ, մենք Իրանի դեսպանի հայտարարությունները համարում ենք ակնհայտ սադրանք»։