Azərkosmos-ը սկսել է համագործակցել քենիական CommCarrier ընկերության հետ
Թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարարության ենթակայությամբ գործող Azərkosmos-ի և արբանյակային ծառայություններ մատուցող քենիական CommCarrier ընկերության միջև ստորագրվել է փոխադարձ համագործակցության մասին երկարաժամկետ պայմանագիր։
Ինչպես հայտնում է AZERTAC-ը՝ հղում անելով նախարարության մամուլի ծառայությանը, փաստաթղթի համաձայն՝ այսօրվանից Քենիայի պետական մարմիններում սկսվել է արբանյակային ինտերնետի օգտագործումը Azerspace-2 արբանյակի միջոցով։
CommCarrier-ը կսպասարկի գործընկերներին Կենտրոնական և Արևելյան Աֆրիկայի տարածաշրջանում Azerspace-2 արբանյակի KU-ի տիրույթում:

Azərkosmos приступил к сотрудничеству с кенийской компанией CommCarrier
Между Azərkosmos, действующим при Министерстве цифрового развития и транспорта, и кенийской компанией CommCarrier, оказывающей спутниковые услуги, подписано долгосрочное соглашение о взаимном сотрудничестве.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ со ссылкой на пресс-службу министерства, согласно соглашению, с сегодняшнего дня в государственных органах Кении началось использование спутникового интернета посредством спутника Azerspace-2.
CommCarrier будет обслуживать партнеров в регионе Центральной и Восточной Африки в KU-диапазоне спутника Azerspace-2.