Ռուսական հեռուստաալիքի եթերում սադրանք է կատարվել Ադրբեջանի դեմ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ռուսական «Ռոսիա 1» հեռուստաալիքով՝ «Ով է դեմ» քաղաքական թոք-շոուի ժամանակ կրկին սադրանք է իրականացվել Ադրբեջանի դեմ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, հունվարի 24-ին քաղաքական փորձագետ Դմիտրի Կուլիկովի հաղորդման եթերում՝ հայազգի «փորձագետ» Արայիկ Ստեփանյանը սադրիչ արտահայտություններ է արել Ադրբեջանի դեմ։
Նրա խոսքով, Ղարաբաղյան Առաջին և Երկրորդ պատերազմների ժամանակ Ադրբեջանը միտումնավոր ռազմաճակատ է ուղարկել երկրում ապրող փոքրաթիվ ժողովուրդների ներկայացուցիչներին և ցանկացել է ազատվել նրանցից։
Իրեն «աշխարհաքաղաքական խնդիրների ակադեմիայի նախագահ» անվանող «փորձագետի» սադրիչ հակաադրբեջանական հայտարարություններին այլ բանախոսների կողմից արձագանք չի եղել։
Ստեփանյանը պնդել է, որ պաշտոնական Կիևը միտումնավոր Ուկրաինայում բնակվող հունգարացիներին ուղարկել է Ուկրաինայի արևելք պատերազմին, և ուղիղ եթերից օգտվելով՝ չի մոռացել արտահայտել իր հակաադրբեջանական դիրքորոշումը։
Նշենք, որ Ադրբեջանի դեմ սադրանքներ պարբերաբար հնչում են պետական ֆինանսավորմամբ ռուսական հեռուստաալիքներով ու զանքվածային լրատվամիջոցներով։ Այս սադրանքները նկատվել են Ղարաբաղյան Երկրորդ պատերազմից առաջ, ընթացքում և հետո։

На российском телеканале совершена провокация против Азербайджана ВИДЕО
На российском телеканале «Россия 1» в ходе политического ток-шоу «Кто против» вновь совершена провокация против Азербайджана.
Как передает АПА, 24 января в эфире программы, ведущим которой является политический эксперт Дмитрий Куликов, «эксперт» армянского происхождения Араик Степанян допустил провокационные высказывания против Азербайджана.
По его словам, Азербайджан в период Первой и Второй Карабахских войн намеренно направлял на фронт представителей малочисленных народов, проживающих в стране, и хотел избавиться от них.
Реакции других спикеров на провокационные антиазербайджанские высказывания «эксперта», называвшего себя «президентом Академии геополитических проблем», не последовало.
Степанян утверждал, что официальный Киев намеренно отправлял на войну на восток Украины венгров, проживающих в Украине, и, пользуясь прямым эфиром, не забыл выразить антиазербайджанскую позицию.
Отметим, на финансируемых государством российских телеканалах, в средствах массовой информации регулярно звучат провокации против Азербайджана. Эти провокации наблюдались до, во время и после Второй Карабахской войны.