04 Փետրվարի 2023 10:10
Այս տարի պետք է ապահովվի Լաչին քաղաքի, Զաբուխ և Սուս գյուղերի, Շուշա և Զանգիլան քաղաքների բնակիչների վերադարձը իրենց տներ։
Այս մասին կոլեգիայի նիստում հայտարարել է Փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեի նախագահ Ռովշան Ռզաևը, փոխանցում է Caliber.Az-ը։
Նա նշել է, որ պետության ղեկավարի հանձնարարությամբ այս տարի պետք է ապահովվի՝ Լաչին քաղաքի, Զաբուխ և Սուս գյուղերի, Շուշա և Զանգիլան քաղաքների բնակիչների վերադարձն իրենց տներ։
Պետական կոմիտեի նախագահը նշել է, որ «Ադրբեջանի Հանրապետության օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ մեծ վերադարձի I պետական ծրագրով» նախատեսված միջոցառումների իրականացման հետ կապված՝ մենք կանգնած ենք կարևոր խնդիրների առաջ և դրանց լիարժեք ու ժամանակին կատարման համար մոբիլիզացվել են բոլոր հնարավորությունները»։

Заявление Госкомитета
В этом году должно быть обеспечено возвращение в родные очаги жителей города Лачин, сел Забух и Сус, городов Шуша и Зангилан.
Как сообщает АПА, об этом на заседании коллегии заявил председатель Госкомитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Ровшан Рзаев.
Он отметил, что согласно поручению главы государства, в этом году должно быть обеспечено возвращение в родные очаги жителей города Лачин, сел Забух и Сус, городов Шуша и Зангилан.
Председатель Государственного комитета отметил, что «в связи с реализацией мероприятий, предусмотренных «I Государственной программой по Большому возвращению на освобожденные от оккупации территории Азербайджанской Республики», перед нами стоят важные задачи, и для их полного и своевременного выполнения мобилизованы все возможности».