Պետական ծառայություն. Ազատագրված տարածքներում անցկացվել է 14000 անշարժ գույքի գույքագրում
Այս մասին 2022 թվականի արդյունքներին և առաջիկա անելիքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում ասել է՝ Տնտեսության նախարարությանն առընթեր Գույքի հարցերով պետական ծառայության ղեկավար Մեթին Էյնուլլաևը, հայտնում է Caliber.Az-ը։
Նրա խոսքով, անցած տարվա սեպտեմբերին Լաչինում և հարակից 7 գյուղերում գրանցվել է մոտ 1400 անշարժ գույքի օբյեկտ: «Հաշվետու ժամանակահատվածում Գյուղատնտեսության նախարարությունից պետական ծառայությունը ստացել է 19 դիմում՝ 6668,26 հա մակերեսով հողամասերի վարձակալության համաձայնություն տալու հետ կապված։
Անցած տարի Քաղաքաշինության և ճարտարապետության պետական կոմիտեն 189 օբյեկտի (1176,84 հա) 89 հայտ է ստացել՝ կապված հողամասերի հատկացման վերաբերյալ եզրակացության տրամադրման հետ։ Նախորդ ժամանակաշրջաններում ստացված հայտերի հետ միասին դրական պատասխան է տրվել 201 օբյեկտի վերաբերյալ (4544,67 հա)»։

КАРАБАХ  09 Февраля 2023 - 13:31
Как сообщает Report, об этом начальник Госслужбы по вопросам имущества при Министерстве экономики Метин Эйнуллаев сказал на пресс-конференции, посвященной итогам 2022 года и предстоящим задачам.
По его словам, в сентябре прошлого года в Лачыне и 7 близлежащих деревнях было зарегистрировано около 1 400 объектов недвижимости: «За отчетный период от Министерства сельского хозяйства в Государственную службу поступило 19 обращений в связи с предоставлением согласия на аренду земельных участков площадью 6 668,26 га.
В прошлом году от Государственного комитета градостроительства и архитектуры поступило 89 обращений по 189 объектам (1 176,84 га) в связи с выдачей заключения на выделение земельных участков. Вместе с поступившими в предыдущие периоды заявками положительный отзыв был дан по 201 объекту (4 544,67 га)».