Ադրբեջանն ու Իսրայելը կշարունակեն համատեղ անօդաչու թռչող սարքեր արտադրել
Աբու Դաբիում (Արաբական Միացյալ Էմիրություններ) IDEX-2023 միջազգային Պաշտպանական ցուցահանդես-կոնֆերանսի երկրորդ օրը Ադրբեջանի Պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Մադաթ Գուլիևը հանդիպել է՝ իսրայելական Aeronautics ընկերության ղեկավար Մոշե Էլազարի հետ։
Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ հանդիպմանը մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել՝ Aeronautics-ի և Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարության միջև՝ անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) համատեղ արտադրության ոլորտում համագործակցության հետագա ընդլայնման շուրջ։
Այնուհետև Մադաթ Գուլիևը հանդիպել է՝ Մարոկկոյի պաշտպանության նախարար Աբդուլաթիֆ Լուդիի հետ։ Հանդիպմանը քննարկվել են՝ ռազմատեխնիկական ոլորտում երկու երկրների հարաբերությունների ներկա վիճակը և հետագա համագործակցության հեռանկարները։

Азербайджан и Израиль продолжат совместно производить беспилотники
Во второй день международной оборонной выставки-конференции IDEX-2023, проходящей в Абу-Даби (Объединенные Арабские Эмираты), состоялась встреча министра оборонной промышленности Азербайджана Мадата Гулиева с руководителем израильской компании Aeronautics Моше Элазаром.
Как сообщили Caliber.Az в Министерстве оборонной промышленности, на встрече состоялся обмен мнениями по дальнейшему расширению сотрудничества между Aeronautics и Миноборонпромом в области совместного производства беспилотных летательных аппаратов (БПЛА).
Затем Мадат Гулиев встретился с министром обороны Марокко Абдулатифом Луди. На встрече было обсуждено текущее состояние отношений между двумя странами в военно-технической сфере и перспективы дальнейшего сотрудничества.