Թբիլիսիի հեռուստաաշտարակն ու «Խաղաղության կամուրջը» ներկված են Ադրբեջանի դրոշի գույներով ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Մայիսի 28-ին Թբիլիսիի ամենաբարձր վայրում տեղակայված՝ Մտածմինդա այգում գտնվող հեռուստաաշտարակը և Կուր գետի վրա գտնվող «Խաղաղության կամուրջը» ներկվել են Ադրբեջանի դրոշի գույներով։
Ազերթաջի փոխանցմամբ՝ հեռուստաաշտարակն ու կամուրջը ներկվել են Ադրբեջանի պետական դրոշի գույներով՝ մայիսի 28-ի ազգային տոնի՝ Ադրբեջանի անկախության օրվա կապակցությամբ։
Վառ, տպավորիչ տեսարանը դիտել են՝ Վրաստանի մայրաքաղաքի բնակիչները և հյուրերը, համալսարանների ուսանողները, քաղաքի հասարակության ներկայացուցիչները, ինչպես նաև Վրաստանում Ադրբեջանի դեսպան Ֆաիգ Գուլիևը և դիվանագիտական ներկայացուցչության աշխատակիցները, Վրաստանի Ադրբեջանցի գործարարների միության (AZEBI) խորհրդի նախագահ Նարիման Գուրբանովը, SOCAR-ի վրացական ներկայացուցչության աշխատակիցները և նրանց ընտանիքների անդամները:

Телебашня и «Мост мира» в Тбилиси окрасились в цвета азербайджанского флага ФОТО
28 мая телевизионная башня и «Мост Мира» над рекой Кура, расположенные в самом высоком месте Тбилиси - парке Мтацминда, окрасились в цвета азербайджанского флага.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, телебашня и мост окрасились в цвета Государственного флага Азербайджана по случаю национального праздника 28 мая - Дня независимости Азербайджана.
За ярким, впечатляющим зрелищем наблюдали жители и гости столицы Грузии, студенты университетов, представители общественности города, а также посол Азербайджана в Грузии Фаиг Гулиев и сотрудники дипломатической миссии, председатель правления Союза азербайджанских бизнесменов Грузии (AZEBI) Нариман Гурбанов, сотрудники грузинского представительства SOCAR и члены их семей.