Թուրքիայի ԱԳՆ. Ադրբեջանը ստիպված էր միջոցներ ձեռնարկել, որոնք անհրաժեշտ է համարում իր ինքնիշխան տարածքում
20 Սեպտեմբերի 2023 11:25
Ադրբեջանը ստիպված էր միջոցներ ձեռնարկել, որոնք անհրաժեշտ է համարում իր ինքնիշխան տարածքում:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ:
«Սեպտեմբերի 19-ին ադրբեջանական բանակը հակաահաբեկչական գործողություն է սկսել։ Ոչ մի որոշում չեղավ ի պատասխան այն օրինական և հիմնավորված մտահոգություններին, որոնք Ադրբեջանը անընդհատ արտահայտում էր Երկրորդ Ղարաբաղյան պատերազմի ավարտից հետո գրեթե երեք տարի։ Ադրբեջանը ստիպված էր միջոցներ ձեռնարկել, որոնք անհրաժեշտ է համարում իր ինքնիշխան տարածքում»,- ասվում է Թուրքիայի ԱԳՆ հայտարարության մեջ։

МИД Турции: Азербайджан был вынужден принять меры, которые он считает необходимыми на своей суверенной территории
19 Сентября 2023 20:55
Азербайджан был вынужден принять меры, которые он считает необходимыми на своей суверенной территории.
Как передает Report, об этом говорится в заявлении Министерства иностранных дел Турции.
«Сегодня, 19 сентября, азербайджанская армия начала антитеррористические мероприятия. Не последовало решений в ответ на законные и обоснованные опасения, которые Азербайджан постоянно выражал в течение почти трех лет после окончания Второй Карабахской войны. Азербайджан был вынужден принять меры, которые он считает необходимыми на своей суверенной территории», - говорится в заявлении турецкого внешнеполитического ведомства.