Պատգամավոր Խաչատրյան. Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունները շատ լարված են
«Լարսի անցակետում ստեղծված իրավիճակը կապված է՝ հայ-ռուսական հարաբերություններում առկա լարվածության հետ։ Չեմ բացառում, որ Ռուսաստանի այս քայլը որոշակի մեսիջ էր։ Իսկ պետական ինստիտուտները, ինչպիսիք են Ռոսպոտրեբնադզորն ու Ռոսսելխոզնադզորը, նրանք ոչ միայն վերահսկում են շուկան, այլև քաղաքական գործոն են հանդիսանում»։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայկական ԶԼՄ-ներին տված հարցազրույցում ասել է՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։
«Ակնհայտ է, որ որքան էլ Փաշինյանը խոսի, նկատի ունենալով Պուտինի հետ իր հարաբերությունները և նրա հայտարարությունները, հարաբերությունները շատ լարված են, և դա չի կարող չազդել հանրային տրամադրությունների վրա։ Բացի այդ, պարզ է, որ հանրային կարծիք ձևավորելու իշխանության կարողությունը շատ բարձր է՝ ունենալով ահռելի քարոզչական ռեսուրսներ»,- ասել է պատգամավորը։

Депутат Хачатрян: Отношения между Арменией и Россией очень напряженные
«Ситуация, созданная на КПП «Ларс», связана с нынешней напряженностью в армяно-российских отношениях. Я не исключаю, что этот шаг России был определенным посланием. И госучреждения такие как Роспотребнадзор и Россельхознадзор, они не только контролируют рынок, но также являются политическим фактором».
Как передает Caliber.Az, об этом заявил депутат фракции «Армения» Артур Хачатрян в ходе своего интервью армянским СМИ.
«Очевидно, что, сколько бы Пашинян ни говорил, ссылаясь на его отношения с Путиным и его высказывания, отношения очень напряженные, и это не может не влиять на общественные настроения. Помимо этого ясно, что способность правительства формировать общественное мнение очень высока, имея огромные пропагандистские ресурсы», - заявил депутат.