Հայաստանի խորհրդարանը հրաժարվել է քննարկել հակաադրբեջանական օրինագիծը
Հայաստանի Ազգային ժողովը հրաժարվել է լիագումար նիստի օրակարգ ընդգրկել՝ «Լեռնային Ղարաբաղը Ադրբեջանի կազմում ճանաչելու համար քրեական պատասխանատվություն կիրառելու մասին» օրենքի նախագիծը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հայկական ԶԼՄ-ներին հղումով, որոշմանը դեմ է քվեարկել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության 57 պատգամավոր, իսկ փաստաթղթին աջակցել է 26 ընդդիմադիր պատգամավոր։
Ավելի վաղ Հայաստանի խորհրդարանի պետական-իրավական հարցերի հանձնաժողովը մերժել էր՝ Ղարաբաղը Ադրբեջանի կազմում ճանաչելն արգելելու օրենսդրական նախաձեռնությունը, և նախագիծը չի կարող քննարկվել լիագումար նիստում։

Парламент Армении отказался обсуждать антиазербайджанский законопроект
Национальное собрание Армении отказалось включать в повестку пленарного заседания проект закона о введении уголовной ответственности «за признание Нагорного Карабаха частью Азербайджана».
Как передает Caliber.Az со ссылкой на армянские СМИ, против решения проголосовало 57 депутатов фракции «Гражданский договор», поддержали документ 26 оппозиционных депутатов.
Ранее комиссия по государственно-правовым вопросам парламента Армении отклонила законодательную инициативу о запрете на признание Карабаха в составе Азербайджана, и проект не может быть обсуждаться в пленарной сессии.