Ադրբեջանում արտահերթ նախագահական ընտրություններ կանցկացվեն Հայտարարվել է ճշգրիտ ամսաթիվը
Ադրբեջանում արտահերթ նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան 2024 թվականի փետրվարի 7-ին։ Համապատասխան հրամանգիրը ստորագրել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Հրամանագրում ասվում է.
«Ղեկավարվելով ԱՀ Սահմանադրության 101-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ ԱՀ ընտրական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի համաձայն՝ որոշում եմ.
1. Հայտարարել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի արտահերթ ընտրություններ:
2. Ադրբեջանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովին՝ ապահովել 2024 թվականի փետրվարի 7-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի արտահերթ ընտրությունների նշանակումը և Ադրբեջանի Հանրապետության Ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով դրանց անցկացումը»։

В Азербайджане пройдут внеочередные президентские выборы Названа точная дата
В Азербайджане 7 февраля 2024 года пройдут внеочередные президентские выборы. Соответствующее распоряжение подписал Президент Азербайджана Ильхам Алиев.
В распоряжении говорится:
«Руководствуясь частью I статьи 101 Конституции Азербайджанской Республики, в соответствии со статьей 179 Избирательного кодекса Азербайджанской Республики, постановляю:
1. Объявить внеочередные выборы Президента Азербайджанской Республики.
2. Центральной избирательной комиссии Азербайджанской Республики обеспечить назначение внеочередных выборов Президента Азербайджанской Республики на 7 февраля 2024 года и проведение их в порядке, установленном Избирательным кодексом Азербайджанской Республики».