08 Դեկտեմբերի 2023 14:57
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նախօրեին՝ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախաձեռնող խմբի նիստ է անցկացրել, որի ընթացքում քննարկվել են գաղափարական և քաղաքական հարցեր։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հայկական ԶԼՄ-ներին հղումով, կուսակցության մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ Փաշինյանը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների հարցերին։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 5-ին տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստը, որը նախագահել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նիստում քննարկվել են՝ արտաքին կապերի, Գյումրի քաղաքի ավագանիում ՔՊ խմբակցության աշխատանքի վերաբերյալ հարցեր, ինչպես նաև կուսակցության տարածքային բաժինների գործունեությունը։

Пашинян обсудил с соратниками политические вопросы
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел накануне заседание Инициативной группы правящей партии «Гражданский договор», в ходе которого обсуждались идеологические, политические вопросы.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на армянские СМИ, пресс-служба партии сообщает, что Пашинян ответил на вопросы участников встречи.
Напомним, 5 декабря партия «Гражданский договор» провела заседание правления, на котором председательствовал премьер-министр Армении Никол Пашинян. На заседании обсуждались вопросы внешних связей, работы фракции «ГД» в Совете старейшин города Гюмри, а также деятельность территориальных отделений партии