Ալիև. Հարավային գազային միջանցքը հաջողության պատմություն է
«Հարավային գազային միջանցքը» գործում է արդեն երեք տարի։ Սա հաջողության պատմություն է: Սա Եվրասիական տարածությունում խոշորագույն ենթակառուցվածքային նախագծերից է։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այդ մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Հարավային գազային միջանցքի Խորհրդատվական խորհրդի 10-րդ և Կանաչ էներգիայի հարցերով Խորհրդատվական խորհրդի 2-րդ նախարարական նիստերի ժամանակ։
Ընդգծելով, որ սա նաև էներգետիկ անվտանգության և համագործակցության նախագիծ է, պետության ղեկավարը նշել է. «Որովհետև առանց այս երթուղու վրա գտնվող երկրների միջև համագործակցության՝ անհնար կլիներ իրականացնել տվյալ նախագիծը»։

Алиев: Южный газовый коридор – это история успеха
Южный газовый коридор работает уже три года. Это история успеха. Это один из крупнейших инфраструктурных проектов на евразийском пространстве.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Ильхам Алиев на 10-м министерском заседании в рамках Консультативного совета Южного газового коридора и 2-м министерском заседании в рамках Консультативного совета по зеленой энергии.
Подчеркнув, что это также проект энергетической безопасности и сотрудничества, глава государства отметил: «Потому что без сотрудничества между странами, расположенными на этом маршруте, осуществить этот проект было бы невозможно».