ANAMA-ն շաբաթական զեկույց է ներկայացրել
Ադրբեջանի Հանրապետության ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) շաբաթական տեղեկատվություն է հրապարակել՝ ազատագրված տարածքներում մարդասիրական ականազերծման գործողությունների վերաբերյալ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով ANAMA-ին, 2024 թվականի փետրվարի 26-ից մարտի 3-ը օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում հայտնաբերվել և վնասազերծվել է՝ 59 հակատանկային ական, 157 հակահետևակային ական և 371 չպայթած զինամթերք։
2019,8 հա տարածք մաքրվել է ականներից և չպայթած զինամթերքից։
Ականազերծման աշխատանքներն իրականացնում են ANAMA-ն, Պաշտպանության նախարարությունը, Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը և Պետական սահմանապահ ծառայությունը։

Агентство по разминированию Азербайджанской Республики (ANAMA) опубликовало еженедельную информацию об операциях по гуманитарному разминированию на освобожденных территориях.
Как сообщает Report со ссылкой на ANAMA, с 26 февраля по 3 марта 2024 года на освобожденных от оккупации территориях обнаружено и обезврежено 59 противотанковых, 157 противопехотных мин и 371 неразорвавшийся боеприпас.
От мин и неразорвавшихся боеприпасов очищена территория площадью 2019,8 га.
Операции по разминированию ведутся ANAMA, Минобороны, Министерством по чрезвычайным ситуациям и Государственной пограничной службой.