Ալիևը Շարիֆին. Մենք երախտապարտ ենք Պակիստանին մշտական աջակցության համար
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պակիստանի վարչապետ Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆին՝ Պակիստանի վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, ուղերձում ասվում է. «Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Պակիստանի Իսլամական Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
Եղբայրական երկրի և վստահելի գործընկեր Պակիստանի հետ մեր հարաբերությունների վերընթաց զարգացումը գոհունակություն է առաջացնում։ Կրոնական և մշակութային արմատներով միմյանց հետ կապված մեր երկրները արդյունավետորեն համագործակցում են՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափով: Մենք երախտապարտ ենք Պակիստանին՝ մշական աջակցության և արդար դիրքորոշման համար՝ մեր երկրի տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության և միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների անձեռնմխելիության հարցում։
Մենք վճռական ենք ավելի ընդլայնելու Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև կապերն ու ռազմավարական գործընկերությունը՝ հիմնված եղբայրության, բարեկամության, փոխադարձ վստահության և աջակցության վրա։ Հրավիրում եմ Ձեզ այցելել Ադրբեջան՝ շարունակելու մեր քաղաքական երկխոսությունը և կարծիքներ փոխանակելու՝ երկկողմ համագործակցության զարգացման հետագա հեռանկարների շուրջ։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, հաջողություններ ձեր առաջիկա պատասխանատու գործունեության մեջ՝ ի շահ եղբայրական Պակիստանի և նրա ժողովրդի»։

Алиев - Шарифу: Мы благодарны Пакистану за постоянную поддержку
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравление премьер-министру Пакистана Мухаммеду Шахбазу Шарифу в связи с переизбранием на пост премьер-министра Пакистана.
Как сообщает Caliber.Az, в письме говорится: «Сердечно поздравляю Вас с переизбранием на пост Премьер-министра Исламской Республики Пакистан.
Развитие по восходящей линии наших отношений с братской страной и надежным партнером - Пакистаном вызывает удовлетворение. Наши страны, связанные друг с другом религиозными и культурными корнями, плодотворно сотрудничают в сферах, представляющих взаимный интерес, как на двусторонней основе, так и в многостороннем порядке. Мы благодарны за постоянную поддержку и справедливую позицию Пакистана в вопросе территориальной целостности, суверенитета и неприкосновенности международно признанных границ нашей страны.
Мы полны решимости и дальше расширять связи и стратегическое партнерство между Азербайджаном и Пакистаном, основанные на братстве, дружбе, взаимном доверии и поддержке. Приглашаю Вас совершить визит в Азербайджан с целью продолжения нашего политического диалога, проведения обмена мнениями о дальнейших перспективах развития двустороннего сотрудничества.
Желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в предстоящей ответственной деятельности на благо братского Пакистана и его народа».