Նախարարը՝ Ղարաբաղում DOST-ի տարածաշրջանային կենտրոնի մասնաճյուղերի կառուցման մասին
Ղարաբաղի տարածաշրջանում աշխատանքներ են տարվում DOST-ի տարածաշրջանային կենտրոնի 7 մասնաճյուղերի բացման ուղղությամբ։
Ինչպես հայտնում է Report-ը, այս մասին DOST TV հեռուստաալիքի՝ «Սոցիալական ժամ» (Sosial saat) հաղորդման եթերում ասել է՝ աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարար Սահիլ Բաբաևը։
Նրա խոսքով, DOST ցանցի ընդլայնման շրջանակներում մինչև 2026 թվականի վերջը նախատեսվում է՝ ամբողջ երկրում շահագործման հանձնել 17 տարածաշրջանային կենտրոն։
«Ադրբեջանում ներկայումս գործում են 7 DOST կենտրոններ, ևս 10-ը կբացվեն առաջիկա երկու տարիների ընթացքում։ DOST կենտրոնները կունենան 55 մասնաճյուղեր, որոնք կունենան ինքնասպասարկման համակարգի համար անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներ»,- ասել է նախարարը։

Министр о строительстве филиалов регионального центра DOST в Карабахе
Как сообщает Report, об этом сказал министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев в эфире передачи «Социальный час» (Sosial saat) на телеканале DOST TV.
По его словам, в рамках расширения сети DOST до конца 2026 года на территории страны планируется ввести в эксплуатацию 17 региональных центров.
«В Азербайджане в настоящий момент функционируют уже 7 центров DOST, еще 10 откроются в течение следующих двух лет. Центры DOST будут иметь 55 филиалов, в которых будет создана необходимая инфраструктура для системы самообслуживания», - сказал министр.