Լաչինը կարող է ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաքի կարգավիճակ ստանալ
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին Մինսկում՝ Անկախ պետությունների համագործակցության անդամ երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստում ասել է՝ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
ԱԳՆ ղեկավարը տեղեկացրել է՝ ԱՊՀ շրջանակներում առևտրատնտեսական, ինչպես նաև մշակութային և հումանիտար ոլորտներում առկա իրավիճակի և համագործակցության ապագա հեռանկարների վերաբերյալ Ադրբեջանի տեսակետի մասին։
Բացի այդ, տեղեկատվություն է տրամադրվել Ադրբեջանում COP29-ի նախապատրաստման, 2025թ. Գյանջայում ԱՊՀ Խաղերի, ինչպես նաև Լաչին քաղաքին ԱՊՀ մշակութային մայրաքաղաքի կարգավիճակ շնորհելու հայտի կապակցությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Лачин может получить статус культурной столицы СНГ
Как сообщает Trend, об этом сказал министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на заседании Совета министров иностранных дел Содружества независимых государств (СНГ) в Минске.
Глава МИД проинформировал о взгляде Азербайджана на нынешнюю ситуацию и будущие перспективы сотрудничества в торгово-экономической, а также культурно-гуманитарной сферах в рамках СНГ.
Кроме того, была предоставлена информация о подготовке к COP29, которая пройдет в Азербайджане, Играм СНГ-2025 в Гяндже, а также в связи с заявкой на присвоение городу Лачин статуса культурной столицы СНГ», - говорится в сообщении.