Փաշինյանը հետաձգել է խորհրդարանում սեփական խմբակցության հետ հանդիպումները Տարբեր պատրվակներով
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, տարբեր պատրվակներով, տևական ժամանակ է, ինչ հետաձգում է՝ Ազգային ժողովում սեփական խմբակցության պատգամավորների հետ հանդիպումները։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին գրում է «Ժողովուրդ» թերթը։
Հրատարակությունը նշում է, որ «Քաղաքացիական պայմանագրի» պատգամավորները Փաշինյանին սպասում էին ապրիլի 5-ի բրյուսելյան հանդիպումից հետո՝ հույս ունենալով, որ նա կգա խորհրդարան և կտա իրենց հուզող բոլոր հարցերի պատասխանները։
Բայց ամեն անգամ, պատճառաբանելով զբաղվածությունը, վարչապետը խուսափում է հանդիպումներից։ Եվ բանը հասավ նրան, որ պատգամավորները դիմեցին խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանին, որպեսզի նա կազմակերպի նրանց հանդիպումը Փաշինյանի հետ: Կոնջորյանն ի պատասխան հայտարարել է, որ Փաշինյանը զբաղված է, բայց առաջիկայում կգա հանդիպման։

Пашинян откладывает встречи с собственной фракцией в парламенте
Премьер-министр Армении Никол Пашинян под разными предлогами уже продолжительное время откладывает встречи с депутатами от собственной фракции в Национальном собрании.
Издание отмечает, что депутаты от «Гражданского договора» ждали Пашиняна после брюссельской встречи 5 апреля, рассчитывая, что тот придет в парламент и даст ответы на все волнующие их вопросы.
Но каждый раз, ссылаясь на занятость, премьер избегает встреч. И дело дошло до того, что депутаты обратились к руководителю фракции Айку Конджоряну, чтобы тот «свел» их с Пашиняном. Конджорян в ответ заявил, что Пашинян занят, но в ближайшее время придет на встречу.
Напомним, 5 апреля в Брюсселе состоялась трехсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с госсекретарем США Энтони Блинкеном и председателем Еврокомиссии Урсулой фон дер Ляйен.