22 Ապրիլի 2024 18:01
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է խոսեն «կարճաժամկետ հեռանկարում»։
Ինչպես հաղորդում է «Կոմերսանտ»-ը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է՝ ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Հարցին, թե մտավախություն կա՞, որ Երևանը կպահանջի Հայաստանից դուրս բերել 102-րդ ռուսական ռազմակայանը, նա նշել է. «Այս առումով ոչ մի ազդանշան չի եղել»:
«Մենք ակնկալում ենք, որ կարճաժամկետ հեռանկարում նախագահ Պուտինն ու վարչապետ Փաշինյանը հնարավորություն կունենան քննարկել այս և, անհրաժեշտության դեպքում, այլ հրատապ հարցեր», - մամաուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։

Песков: Нет сигналов о желании Армении вывести российскую базу
Президент РФ Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян должны поговорить «в краткосрочной перспективе».
Как передает «Коммерсантъ», об это журналистам сказал пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
На вопрос о том, нет ли опасений, что Ереван потребует вывести из Армении 102-ю российскую военную базу, он отметил: «Никаких сигналов на этот счет не было».
«Мы ожидаем, что уже в краткосрочной перспективе президенту Путину и премьер-министру Пашиняну представится возможность обсудить и эти, и при необходимости другие актуальные вопросы лично», — сказал представитель Кремля во время пресс-колла.