Քաղաքականություն  30 Ապրիլի 2024 - 09:40
Ապրիլի 29-ին Ադրբեջանի արտաքին գործերի փոխնախարար Սամիր Շարիֆովը հանդիպել է՝ մեր երկրում Ուկրաինայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Յուրի Գուսևի հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են արտաքին գործերի նախարարությունում, դեսպանը Սամիր Շարիֆովին է՝ հանձնել իր հավատարմագրերի պատճենը։ Հանդիպմանը քննարկվել են՝ Ադրբեջանի և Ուկրաինայի միջև երկկողմ հարաբերությունների ներկա վիճակը և հեռանկարները։
Յուրի Գուսևը շնորհակալություն է հայտնել ադրբեջանական կողմին՝ Ուկրաինային աջակցելու համար և ընդգծել, որ պատրաստ է բոլոր ջանքերը գործադրել՝ մեր երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության ամրապնդման համար։

ПОЛИТИКА  29 Апреля 2024 - 18:45
29 апреля заместитель министра иностранных дел Азербайджана Самир Шарифов встретился с новоназначенным чрезвычайным и полномочным послом Украины в нашей стране Юрием Гусевым.
Как сообщили Caliber.Az в МИД, посол вручил Самиру Шарифову копии своих верительных грамот. На встрече было обсуждено текущее состояние и перспективы двусторонних отношений между Азербайджаном и Украиной.
Юрий Гусев поблагодарил азербайджанскую сторону за поддержку Украины и подчеркнул, что готов приложить максимум усилий для укрепления стратегического партнерства между нашими странами.