20 Մայիսի 2024 09:14
Տարածաշրջանի զարգացումը պետք է ապահովվի տարածաշրջանում ապրող ժողովուրդների կամքով։ Ոչ տարածաշրջանային երկրների միջամտությունը մեր գործերին անընդունելի է:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Արազ գետի վրա կառուցված «Խուդաֆերին» հիդրոհանգույցի շահագործման հանձնման արարողության և «Գըզ Գալասը» հիդրոհանգույցի բացման արարողության ժամանակ։
«Եթե ինչ-որ մեկը՝ այստեղից հազարավոր կիլոմետր հեռավորության վրա գտնվող երկրների ղեկավարները, ուզում են ինչ-որ արդյունքների հասնել այս տարածաշրջանում, ապա թող խոսեն մեզ հետ։ Անտեղի և անհարկի միջամտությունը առ այսօր ոչ մի օգուտ չի բերել և չի բերի»,- հավելել է պետության ղեկավարը:

Развитие региона должно обеспечиваться волей народов, проживающих в регионе. Вмешательство нерегиональных стран в наши дела неприемлемо.
Как сообщает Caliber.Az об этом сказал Президент Ильхам Алиев во время выступления на церемонии сдачи в эксплуатацию гидроузла «Худаферин» и открытия гидроузла «Гыз Галасы», построенных на реке Араз.
«Если кто-то – руководители стран, расположенных в тысячах километрах отсюда, – хотят добиться каких-то результатов в этом регионе, то пусть говорят с нами. Неуместное и ненужное вмешательство до сегодняшнего дня не приносило и не принесет никакой пользы», - добавил глава государства.