Ղարաբաղ  30 Ապրիլի 2024 - 12:20
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասել է՝ Լաչինից նախկին հարկադիր վերաբնակ Դուրսուն Քերիմովան հայրենի քաղաք մեկնելու նախօրեին։
Նրա խոսքով, Լաչին վերադառնալն իր ամենանվիրական երազանքն էր, և երախտագիտություն է հայտնել բոլորին, ովքեր իրենց ջանքերով մոտեցրել են այս օրը։
«Ուրախ եմ, որ վերադարձել եմ հայրենի քաղաք: Բարեբախտաբար, ադրբեջանական խիզախ բանակը՝ նախագահ, հաղթական Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ ջախջախեց հակառակորդին և ազատագրեց մեր հողերը օկուպացիայից։ Հանգստություն եմ մաղթում նահատակների հոգիներին, իսկ գազիներին ապաքինում, ովքեր դրան հասել են իրենց արյան գնով»,- ասել է Դ.Քերիմովան։

КАРАБАХ  30 Апреля 2024 - 09:05
Как сообщает Report, об этом сказала бывшая вынужденная переселенка из Лачина Дурсун Керимова в преддверии отбытия в родной город.
По ее словам, возвращение в Лачин было ее самой заветной мечтой, и высказала слова благодарности всем, кто своими усилиями приближал этот день.
«Я рада вернуться в свой родной город. К счастью, отважная азербайджанская армия под руководством президента, победоносного Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева разгромила врага и освободила наши земли от оккупации. Желаю упокоения душ шехидов и исцеления гази, которые ценой своей крови добились этого», - сказала Д.Керимова.