Քաղաքականություն  30 Ապրիլի 2024 - 13:40
Մայիսի 15-ին Փարիզում տեղի կունենա՝ «Միջազգային էներգետիկ գործակալություն (ՄԷԳ) – COP29» առաջին բարձր մակարդակի երկխոսությունը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, ՄԷԳ-ի ղեկավար Ֆաթիհ Բիրոլը X սոցիալական ցանցում հայտնել է՝ COP29-ի նախագահ, Ադրբեջանի բնապահպանության և բնական պաշարների նախարար Մուխթար Բաբաևի հետ հանդիպման մասին։
«Հիանալի քննարկում տեղի ունեցավ COP29-ի նախագահ Մուխթար Բաբաևի հետ՝ այս տարի Բաքվում հաջող [COP29] արդյունք ապահովելու և Միջազգային Էներգետիկ գործակալության կողմից ազգային մակարդակով նոր ներդրումներով երկրներին աջակցելու վերաբերյալ», - գրել է Բիրոլը:
«Մենք անհամբեր սպասում ենք՝ մայիսի 15-ին Փարիզում կայանալիք մեր առաջին Միջազգային Էներգետիկ գործակալության Բարձր մակարդակի երկխոսությանը՝ COP29-ին», - հավելել է նա:

ПОЛИТИКА  30 Апреля 2024 - 10:40
В Париже 15 мая состоится первый диалог высокого уровня «Международное энергетическое агентство (МЭА) – COP29».
Как сообщает Caliber.Az, глава МЭА Фатих Бироль сообщил в соцсети Х о встрече с президентом COP29, министром экологии и природных ресурсов Азербайджана Мухтаром Бабаевым.
«Состоялась отличная дискуссия с президентом COP29 Мухтаром Бабаевым об обеспечении успешных результатов [COP29] в Баку в этом году и о поддержке Международным энергетическим агентством стран в отношении новых определяемых на национальном уровне вкладов», - написал Бироль.
«С нетерпением ждем возможности провести наш первый диалог высокого уровня МЭА – COP29 15 мая в Париже», - добавил он.