14 Հունիսի 2024 16:55
Նախագահ Իլհամ Ալիևը հրամանագիր է ստորագրել «Ադրբեջանի Հանրապետության կառավարության և Ղրղզստանի Հանրապետության Նախարարների կաբինետի միջև կրթության և գիտության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագիրը հաստատելու մասին»։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով ԱՀ ղեկավարի պաշտոնական կայքին։ Հաստատվել է 2024 թվականի ապրիլի 24-ին Բաքվում ստորագրված «Կրթության և գիտության ոլորտում համագործակցության մասին Ադրբեջանի Հանրապետության կառավարության և Ղրղզստանի Հանրապետության Նախարարների կաբինետի միջև համաձայնագիրը»։
Այս համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելուց հետո Ադրբեջանի գիտության և կրթության նախարարությունը պետք է ապահովի դրա դրույթների կատարումը։
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը պարտավոր է Ղրղզստանի Հանրապետության կառավարությանը ծանուցում ուղարկել համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելու համար անհրաժեշտ ներքին պետական ընթացակարգերի ավարտի մասին։

Алиев утвердил соглашение между АР и Кыргызстаном в сфере образования и науки
Президент Ильхам Алиев подписал указ «Об утверждении «Соглашения между правительством Азербайджанской Республики и Кабинетом министров Кыргызской Республики о сотрудничестве в области образования и науки».
Об этом сообщает Caliber.Az со ссылкой на официальный сайт главы АР. Утверждено «Соглашение между правительством Азербайджанской Республики и Кабинетом министров Кыргызской Республики о сотрудничестве в области образования и науки», подписанное 24 апреля 2024 года в городе Баку.
После вступления в силу данного соглашения министерство науки и образования Азербайджана должно обеспечить реализацию его положений.
Министерство иностранных дел Азербайджана должно направить правительству Кыргызской Республики уведомление о выполнении внутригосударственных процедур, необходимых для вступления соглашения в силу.