Իլհամ Ալիև. Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնը ձեռք է բերել բարձր հեղինակություն և վստահություն
Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնը, որը գործում է ղեկավարվելով ադրբեջանցի տաղանդավոր բանաստեղծ և մտածող Նիզամի Գյանջևիի փիլիսոփայական մտքերով, առաջադեմ գաղափարներով, համամարդկային արժեքներով և սկզբունքներով՝ կարճ ժամանակում դարձել է աշխարհի առաջատար միջազգային կառույցներից մեկը, ձեռք բերելով բարձր հեղինակություն և վստահություն։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնի կողմից կազմակերպված՝ «Ճանապարհ դեպի COP29. Կայուն և հուսալի ապագա» թեմայով բարձր մակարդակի 29-րդ հանդիպման մասնակիցներին ուղղված ուղերձում։
«Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնի նախաձեռնությունները, նոր մոտեցումները, որոնք նա առաջարկում է գլոբալ օրակարգի արդի խնդիրների լուծման համար, հավանության են արժանանում և բարձր են գնահատվում միջազգային ասպարեզում»,- ասվում է պետության ղեկավարի ուղերձում։

Ильхам Алиев: Международный центр Низами Гянджеви завоевал высокий авторитет и доверие
Международный центр Низами Гянджеви, который функционирует, руководствуясь философскими мыслями, прогрессивными идеями гениального азербайджанского поэта и мыслителя Низами Гянджеви, общечеловеческими ценностями и принципами, за короткий промежуток времени превратился в один из ведущих международных институтов в мире, завоевав высокий авторитет и доверие.
Как сообщает Report, об этом говорится в обращении президента Ильхама Алиева участникам 29-го заседания высокого уровня на тему «Дорога к COP29: Устойчивое и прочное будущее», организованного Международным центром Низами Гянджеви.
«Инициативы Международного центра Низами Гянджеви, предложенные им новые подходы к решению актуальных вопросов глобальной повестки дня, получают одобрение и высоко оцениваются на международной арене», - говорится в обращении главы государства.