24 Հունիսի 2024 10:10
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հայկական ԶԼՄ-ներին հղումով, այս մասին հայտարարել է հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք այլևս չենք ուզում կռվել, գոյատևել, տառապել, ինքնազոհաբերվել։ Մենք պարզապես ուզում ենք ապրել։ Սա ժողովրդի ուղերձն է վերնախավին և մեզ՝ որպես իշխող մեծամասնության»,- ասել է կառավարության ղեկավարը՝ հավելելով, որ այս ուղերձն իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունն է։
Նրա կարծիքով, ժողովուրդը վերնախավերից հարցնում է, թե արդյոք նրանք կարո՞ղ են մթնոլորտ ստեղծել, որ պարզապես ապրեն, որպեսզի երեխաները երջանիկ և բարեկեցիկ լինեն։ Քաղաքական գործիչն ընդգծել է, որ այս հարցին կարող է պատասխանել միայն պետությունը.
Վարչապետը հավելել է, որ բողոքի հերթական շարժումը Հայաստանում ձախողվեց, քանի որ ժողովուրդը նախընտրեց իրական Հայաստանը։ Ըստ նրա՝ պետք է կյանքի գաղափարախոսությունը դարձնել պետական գաղափարախոսություն, ազատություն տալ քաղաքացիների՝ լավ ապրելու ցանկությանը։

Народ Армении больше не желает бороться, страдать и выживать, а хочет просто жить.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом заявил премьер-министр республики Никол Пашинян.
«Мы не хотим больше бороться, выживать, страдать жертвовать собой. Мы хотим просто жить. Это послание народа элитам и нам, как правящему большинству», – сказал глава правительства, добавив, что данное послание является идеологией реальной Армении.
По его мнению, народ задает вопрос элитам, могут ли они создать атмосферу, чтобы просто жить, чтобы были счастливы и благополучны дети. Политик подчеркнул, что только государство может ответить на данный вопрос.
Премьер добавил, что очередное протестное движение в Армении потерпело неудачу, поскольку народ предпочел реальную Армению. По его словам, необходимо сделать государственной идеологией идеологию жизни, дать свободу стремлению граждан хорошо жить.