26 Հունիսի 2024 09:12
Մենք ուսումնասիրում ենք թե՛ պատերազմի ընթացքում ձեռք բերված փորձը, թե՛ սխալ հաշվարկները։ Մենք ուսումնասիրում ենք նաև օգտագործված զենքերը, որոնցից որն է մեզ ավելի շատ օգուտ բերել, և որը լավ չի գործել մարտերում։ Բնականաբար, եզրակացություններ ենք արել ու փոխարինել ենք դրանք։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հունիսի 25-ին AZERTAC-ին եւ AzTV-ին տված հարցազրույցում հայտարարել ՝է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը։
«Այս ամբողջ վերլուծությունը ցույց տվեց, որ պատերազմի ընթացքում ձեռք բերված փորձը կիրառելուց հետո, հակաահաբեկչական գործողության ընթացքում, հակառակորդը կարճ ժամանակում ջախջախվեց։ Աշխարհն այս հակաահաբեկչական գործողությունը համարում է յուրօրինակ օպերացիա, և մարդիկ հետաքրքրություն են ցուցաբերում դրա նկատմամբ։ Ուրախալի է, որ հաղթանակած Գերագույն գլխավոր հրամանատարի ղեկավարությամբ ադրբեջանական բանակի գործողություններն այսօր մանրակրկիտ ուսումնասիրվում են ողջ աշխարհում»,- հավելել է նախարարը։

ПОЛИТИКА  26 Июня 2024 - 00:02
Мы изучаем и опыт, обретенный во время войны, и просчеты. Мы также изучаем использованные вооружения – применение каких из них принесло нам больше пользы, а какие недостаточно хорошо проявили себя в боях. Естественно, мы сделали выводы и заменили их.
Как передает Caliber.Az, об этом 25 июня в интервью АЗЕРТАДЖ и АзТВ заявил министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов.
«Весь этот анализ показал, что после применения опыта, обретенного во время войны, в ходе антитеррористической операции враг был разгромлен в короткий срок. В мире эту антитеррористическую операцию считают уникальной операцией, к ней проявляют интерес. Отрадно, что операции азербайджанской армии под руководством победоносного Верховного главнокомандующего обстоятельно изучаются сегодня во всем мире», - добавил министр.