ANAMA-ն ՄԱԿ-ի պատվիրակությանը տեղեկացրել է Ադրբեջանում ականային խնդրի մասին ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության (ANAMA) խորհրդի նախագահի տեղակալ Սամիր Փոլադովը հանդիպել է՝ ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի պատվիրակության հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ANAMA-ում, հանդիպմանը մասնակցել է նաև՝ Ադրբեջանում Ականային սպառնալիքի դեմ պայքարի միջազգային առաջատար փորձի կենտրոն ստեղծելու նախագծի հարցով ՄԱԶԾ-ի խորհրդատու Յան Մանսֆիլդը:
Հանդիպմանը քննարկվել է այս կենտրոնի ստեղծման գործընթացը, մտքեր են փոխանակվել՝ Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում ականային սպառնալիքի, դրա վերացման ուղղությամբ համագործակցության ընդլայնման և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

ANAMA проинформировала делегацию ООН о минной проблеме Азербайджана ФОТО
Заместитель председателя правления Азербайджанского агентства по разминированию (ANAMA) Самир Поладов встретился с делегацией Программы развития ООН.
Как сообщили Caliber.Az в ANAMA, на встрече также принял участие советник ПРООН по проекту создания в Азербайджане Центра международного передового опыта в борьбе с минной угрозой Ян Мэнсфилд.
На встрече был обсужден процесс создания данного центра, состоялся обмен мнениями о минной угрозе на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана, расширении сотрудничества для ее ликвидации и других вопросах, представляющих взаимный интерес.