Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է նախագահ Իլհամ Ալիևին
Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Ջան Մինը շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահին՝ Ադրբեջանի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով նախագահի մամուլի ծառայությանը, նամակում ասվում է.
«Այսօր Ադրբեջանի Հանրապետությունը հատուկ տեղ է զբաղեցնում Ազգերի միությունում։ Երկիրը հաջողությամբ զարգանում է՝ ձգտելով մշտապես բարելավել մարդկանց բարեկեցությունը և հեղինակությունը միջազգային ասպարեզում։
Բաքվի արտաքին քաղաքական վեկտորը ծառայում է երկրի ազգային շահերին, թույլ է տալիս զարգացնել նրա ներքին ներուժը և առաջ շարժվել առաջընթացի ճանապարհով։
Ես իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում Ձեզ Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) գործունեության նկատմամբ մշտական ուշադրության համար։ Վստահ եմ, որ կազմակերպության օրակարգային հարցերի նկատմամբ հետաքրքրության ցուցաբերումը և որպես գործընկեր ՇՀԿ-ի հետ երկխոսությանը ակտիվ մասնակցությունը անհրաժեշտ պայմաններ կստեղծեն պետության կարգավիճակի բարձրացման, ինչպես նաև ՇՀԿ շրջանակներում հետագա արդյունավետ համագործակցության համար»:

Генсек Шанхайской организации сотрудничества поздравил президента Ильхама Алиева
Генеральный секретарь Шанхайской организации сотрудничества Джан Мин направил поздравительное письмо президенту Азербайджана по случаю национального праздника Азербайджана - Дня Независимости.
«Уважаемый Ильхам Гейдар оглу.
Примите мои самые искренние поздравления с вашим национальным праздником – Днем Независимости.
Сегодня Азербайджанская Республика занимает особое место в Союзе наций. Страна успешно развивается, стремясь к постоянному повышению уровня благосостояния народа и его авторитета на международной арене.
Внешнеполитический вектор Баку служит национальным интересам страны, позволяет наращивать ее внутренний потенциал и продвигаться по пути прогресса.
Выражаю Вам глубокую благодарность за постоянное внимание к деятельности Шанхайской организации сотрудничества (ШОС). Уверен, что проявление интереса к вопросам, стоящим на повестке дня организации, и активное участие в диалоге с ШОС в качестве партнера создаст необходимые условия для повышения статуса государства, а также для дальнейшего эффективного сотрудничества в рамках ШОС.
Пользуясь случаем, желаю вам крепкого здоровья, семейного счастья и дальнейших успехов, а азербайджанскому народу-мира, процветания и новых свершений».