06 Հունիսի 2022 17:13
«Հունիսի 3-ին Մոսկվայում կայացած եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպման, ինչպես նաև Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային ֆորումի շրջանակում համանախագահների շփումների արդյունքներով՝ որոշակի առաջընթաց գրանցվեց, հաջողվեց մոտեցնել Բաքվի և Երևանի դիրքորոշումները տրանսպորտային հաղորդակցությունների վերականգնման տարբեր ասպեկտների շուրջ»։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ տեղեկատվության և մամուլի վարչության փոխտնօրեն Ալեքսեյ Զայցևը։
Նա ընդգծել է, եռակողմ աշխատանքային խմբի շրջանակներում քննարկվում է տարածաշրջանում երկաթուղային և ավտոմոբիլային հաղորդակցության գործարկումը՝ ի շահ Ադրբեջանի, Հայաստանի և նրանց հարևանների։
«Իրենց աշխատանքի արդյունքների մասին համանախագահներն առանձին կտեղեկացնեն լրատվամիջոցներին, երբ ձեռք բերվեն կոնկրետ պայմանավորվածություններ»,- ասել է Զայցևը։

МИД РФ: Достигнут определенный прогресс в деятельности трехсторонней рабочей группы
«По итогам состоявшегося 3 июня в Москве заседания трехсторонней группы, а также контактов сопредседателей на полях Питерского экономического форума достигнут определенный прогресс, удалось сблизить позиции сторон по различным аспектам восстановления транспортных коммуникаций».
Как сообщает Report, об этом заявил замглавы департамента информации и печати МИД Алексей Зайцев на еженедельном брифинге.
Зайцев подчеркнул, что в рамках трехсторонней рабочей группы обсуждается запуск железнодорожного и автомобильного сообщения в регионе в интересах Азербайджана, Армении и их соседей.
Он также отметил, что работа в рамках трехсторонней рабочей группы по разблокированию всех экономических и транспортных связей на Южном Кавказе под сопредседательством вице-премьеров Азербайджана, Армении и России продолжается.