Փաշինյանի զինակից. Հայաստանը սպասում է Թուրքիայի հետ սահմանի շուտով բացմանը
ՀՀ խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ղեկավար և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ Սարգիս Խանդանյանը հայտարարել է՝ Թուրքիայի հետ հարաբերությունների բարելավման գործում  մոտալուտ առաջընթացի մասին։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին, նա այս մասին հայտարարել է՝ Ստամբուլում ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նիստում։
«Այսօր, գտնվելով Թուրքիայում, չեմ կարող չհայտնել լավատեսություն, որ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը շուտով դրական արդյունքներ կտա», - ասել է Խանդանյանը։
Նա հավելել է, որ «ներկայումս ընթացող կառուցողական և ակտիվ քաղաքական երկխոսությունը հույս է ներշնչում, որ այն շուտով կվերածվի մեր հարաբերությունների ինստիտուցիոնալացման, սահմանների բացման և ավելի լայն համագործակցության»։
Խանդանյանը նաև հայտարարել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև արդեն խաղաղություն է հաստատվել։